Способи укладання асфальту

By 0
1439
Способи укладання асфальту

Кожному абсолютно зрозуміло, що укладання асфальту є досить складним процесом, але в той ж час найбільш ефективним засобом для якісного дорожного покриття. Цілий комплекс робіт, який складається із: земляних робіт, підготовки основи, саме укладання асфальту та облаштування території. Якщо виконати все грамотно та відповідально, то це буде не просто надійна та стійка дорога, а ще й довговічна. Компанія “Автомагістраль-Іф” допоможе підібрати найоптимальніший варіант основи та матеріалу, враховуючи саме Ваші побажання.

Характеристика

Асфальт – це раціонально утворена суміш на основі мінеральних матеріалів, до яких входять пісок, щебінь, мінеральний порошок, рідка бітумна речовина. Усі компоненти підбираються у оптимальній кількості та змішуються в нагрітому стані.

Щебінь, що входить у склад, має відповідати певним вимогам, яких ми дотримуємось. Дозволяється також використовувати гравій або щебінь, що випускаються по європейських стандартах, чим ми теж не нехтуємо.

Асфальтобетонні суміші, в залежності від мінерального складу, поділяються на:

  • Піщані
  • Щебеневі
  • Гравійні

Структура кожного виду має свої особливості, які і визначають ефективність використовування обраного матеріалу. Також асфальтобетонні суміші класифікуються в залежності від розміру мінеральних зерен:

  • Дрібнозернисті – менше 2мм
  • Грубозернисті – до 4см
  • Піщані – до 1см

Від кількості твердого наповнювача в суміші залежить якої групи є асфальтобетон. Розрізняють три: А, Б, В.

Технологія укладання. Етапи. Матеріали.

Станом на сьогоднішній день, використовуються дві технології будування дорожного полотна:

гаряче асфальтування

холодне асфальтування

Кожне з них має свої плюси та мінуси.

Гаряче асфальтування. Суміш готується з вязких рідких нафтових бітумів. Укладка може відбуватись зимою. Температура суміші не має бути меншою, ніж 120 градусів. Перед укладанням асфальту в обов’язковому порядку мають просушити спеціальною технікою той шматок дороги, де будуть проводитись роботи.

Холодне асфальтування. Суміш готується з рідких нафтових дорожніх бітумів. Роботи проводяться лише в теплу пору року, оскільки по даній технології осушення води не відбувається. Холодне асфальтування зачасту використовують при ямочному ремонті.

Професійні роботи по укладанню дорожнього покриття вимагають значних фінансових вкладів, адже для цього необхідно використовувати спецтехніку та досить досвідчених спеціалістів.Укладка асфальту складається з декількох етапів:

1.Розробка проектно-кошторисної документації

Кожна ділянка є індивідуальною: має властиві тільки їй розміри, рельєф та конфігурації, характеристики грунту, віддаленістю та особливостями під’їзних доріг. На основі саме цих даних, після виїзду спеціаліста на об’єкт, визначається загальна площа, об’єм та вартість робіт.

2.Розробка території, земляні роботи

Підготовка території для укладання асфальтного полотна починається і зняття верхнього слою грунту. Як правило, для видалення великого грунтового слою використовують бульдозерів та погрузчики. Для вирівнювання поверхні основи використовуються грейдери. По відміткам проводиться формування дорожнього корита” з його подальшим потовщенням.

Якщо на асфальтній ділянці є старе покриття, то його зрушують дорожньою фрезою. При правильній переробці старе покриття може бути використане заново.

3.Підготовка основи

Підходить черга формування “дорожньої подушки”. Для цього висипаються два слої дорожнього “пирогу”: спочатку укладається пісок або піщано-гравійна суміш, а для надання цьому покриттю особливої виносливості, наверх висипається щебінь грубої фракції, а потім дрібної, задля мінімізування пустот. По краях ділянки встановлюється бортовий камінь. Щоб асфальтування було якісним перед укладанням асфальту поверхню ділянки проливають бітумом.

4.Укладка асфальту

Фінішний слой складається із асфальтобетону. Даний матеріал привозять самосвалами або ж готують прямо на дорожньо-будівельному майданчику. Суміш рівномірним слоєм розділяється по заданій території. Для укладання останнього слою суміші використовуються асфальтобетонноукладчики.

Укатка асфальту відбувається декількома катками для найкращої щільності. У нас є цілий парк спецтехніки, тож з легкістю впораємось з усім.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Your Name:*

Your Website

Your Comment